Duklianskych hrdinov 59, 901 01 Malacky

GA 5 – 18 VSDs, 22 – 37 VSDs GA 37 – 75 VSD+, 75 – 110 VSD+ GA 5 – 11 TM, 15 – 26 TM GA37+ – GA45+, GA55+ – GA90+

1. GA 5 až 18 VSDs Full-Feature

Skrutkový kompresor ATLAS COPCO so vstrekovaním oleja

Skrutkové kompresory GA5 až 18 VSDs so vstrekovaním oleja  sú  vybavené  inovatívnymi inteligentnými funkciami, ktoré maximalizujú spoľahlivosť, zvyšujú efektivitu a znižujú prevádzkové náklady.

Vďaka technológii Atlas Copco VSDs sú ponuka a dopyt vždy v dokonalej rovnováhe a eliminujú zbytočné energetické straty. Za výnimočnou účinnosťou jednotiek VSDs stojí nové, interne vyvinuté hnacie ústrojenstvo.

Pozostáva z najmodernejšieho elementu spoločnosti Atlas Copco v jedinečnej vertikálnej konfigurácii s feritovým synchrónnym reluktančným motorom s ultra prémiovou účinnosťou IE5.

Táto nová technológia je v kategórii účinnosti IE5 bez nutnosti použitia materiálov vzácnych kovov,  vďaka čomu je motor kompletne udržateľným riešením.

Táto rada kompresorov taktiež  obsahuje invertor NEOS NEXT špeciálne navrhnutý pre kompresorové aplikácie. Zvyšuje výkon a spoľahlivosť, a to pri okolitých podmienkach až do 46°C/115 °F.

Kompresory   GA 5   až   18 VSDs sú vo verzii Full-Feature okrem toho vybavené sušičom vzduchu, ktorý  zo stlačeného vzduchu odstraňuje vlhkosť schladením vzduchu na teplotu blízku bodu  zamŕzania vody a automatickým separovaním a vypustením kondenzátu.

Vzduchové kompresory GA 5 až 18 VSDs sú dostupné vo variantách 5 kW, 7 kW, 11 kW, 15 kW a 18 kW.

Verzie 5kW, 7kW a 11kW sú dostupné aj s možnosťou zostavy kompresor so vzdušníkom (označenie TM).

 

Tieto kompresory obsahujú nasledujúce hlavné komponenty:

 • Najmodernejší kompresný element
 • Patentovaný olejom chladený motor s triedou ochrany IP66 (NEMA4X) prekračuje požiadavky noriem organizácií IEEE a NEMA v oblasti prémiovej účinnosti
 • Regulátor Elektronikon® Touch
 • Filter prívodu vzduchu
 • Dochladzovač s vysokou účinnosťou

 

Princíp prevádzky

Vzduch sa privádza vzduchovým filtrom a poistným ventilom do kompresného elementu. Tento stlačený vzduch nútene prúdi separátorom vzduch/olej ventilom minimálneho tlaku a  dochladzovačom cez odlučovač kondenzátu k výstupu. V prípade jednotky vo verzii Full-Feature vzduch potom cirkuluje cez kondenzačný sušič a potom k výstupnému ventilu.

2. GA 22 až 37 VSDs

Skrutkové kompresory GA22 až 37 VSDs so vstrekovaním oleja sú vybavené šikovnými a inovatívnymi funkciami, ktoré maximalizujú spoľahlivosť, zvyšujú efektivitu a znižujú prevádzkové náklady.

Skladá sa z najmodernejšieho elementu spoločnosti Atlas Copco v jedinečnej, vertikálnej konfigurácii s vysoko účinným (IE5), feritovým, synchrónnym, reluktančným motorom.

Táto nová technológia je v kategórii účinnosti IE5 bez nutnosti použitia prvkov vzácnych kovov. Kompresory GA 22 až 37 VSDs sú tiež vybavené chladiacim ventilátorom s premennými otáčkami, ktorý dokonale ladí s inteligentným termostatickým ventilom Atlas Copco.

Tým je zaistené, že teplota oleja je neustále regulovaná na čo najefektívnejšiu hodnotu. Ventilátor aj hlavný motor sú riadené frekvenčným meničom Neos Next navrhnutým špeciálne pre kompresory VSDs spoločnosťou Atlas Copco.

Vďaka voliteľnému OPC-UA dokáže tento inteligentný kompresor bezchybne komunikovať s okolitými strojmi a zariadením vo výrobnom procese.

Brožúra pre kompresory GA 15 - 30
Brožúra pre kompresory GA 30 - 90 | GA 37 - 110 VSD+
Brožúra pre kompresory GA 5 - 37 VSDs

Technické špecifikácie

Potrebujete poradiť alebo máte otázky ? Neváhajte nás kontaktovať.

1. GA 37 – 75 VSD+

Nová rada kompresorov  GA 37-75 VSD+ je konštruovaná s ohľadom na dosiahnutie čo nejvyššej efektívnosti výroby stlačeného vzduchu, čo najnižšej spotreby energie, nízkej hladiny hluku a prevádzkových nákladov. 

Vertikálne usporiadanie, elektromotora s elementom kompresora je revolučným riešením v konštrukcii kompresorov.

Vďaka kompaktnému elektromotoru s  permanentnými magnetmi (iPM), chladenému olejom a vertikálnemu usporiadaniu má rada VSD+ minimálny požiadavok na zastavanú plochu a nízku spotrebu elektrickej energie.

Kompresory GA 37-75 VSD+ znižujú spotrebu energie v priemere o 50% i v najnáročnejších prevádzkových podmienkach. GA 37-75 VSD+ stanovujú nový štandard v konštrukcii kompresorov a potvrzujú vedúce postavenie  Atlas Copco v technologiách stláčania vzduchu.

2. GA 75 – 110 VSD+

Olejom mazaný skrutkový kompresor s priamym pohonom. Vďaka inovatívnemu vertikálnemu designu prináša model GA 75-110 VSD+ spoločnosti Atlas Copco revolúciu v oblasti kompresorov.

Ponúka štandardnú jednotku s plynulou reguláciou otáčok VSD+, kompaktný elektromotor, nízku zástavbovú plochu vďaka in-house dizajnu a technológií iPM (interiér Permanent Magnet).

Kompresory GA 75 – 110 VSD+ znižujú spotrebu energie v priemere o 50 % i v najnáročnejších prevádzkových podmienkach. GA 75 – 110  VSD+ stanovujú nový štandard v konštrukcii kompresorov a potvrdzujú vedúce postavenie Atlas Copco v technológiách stláčania vzduchu.

Rada GA VSD+ bola navrhnutá tak, aby pracovala nepretržite v extrémnych prevádzkových podmienkach. Všetky otočné súčasti sú zabezpečené, a tým chránené proti znečisteniu tak, aby sa zaistila dlhá životnosť a spoľahlivosť. Chladiaci systém kompresora je dimenzovaný tak, aby dokonale fungoval pri okolitej teplote až do 46 °C.

Viac informácií nájdete v priloženej brožúre

Technické špecifikácie

Potrebujete poradiť alebo máte otázky ? Neváhajte nás kontaktovať.

1. GA 5 – 11 TM

Stacionárny, vzduchom chladený, jednostupňový, skrutkový kompresor so vstrekovaním oleja. Kompresor je poháňaný vzduchom chladeným  3 fázovým elektrickým motorom. Skrutkový element je spojený s  elektromotorom klinovým remeňom. Kompresor je   zabudovaný v odhlučnenej karosérii.

Verzia Full-Feature

Zákazník má možnosť zvoliť verziu FF, kedy je kompresor naviac vybavený kondenzačným sušičom stlačeného vzduchu zabudovaným v spoločnej odhlučnenej karosérii s kompresorom a je vybavený plavákovým odvádzačom kondenzátu. Integrovaný sušič znižuje max. tlak kompresora o 0,25 bar.

Verzia Tank-Mounted = na vzdušníku

V tejto verzii je kompresor umiestnený na zásobníku s objemom 270 litrov (alebo voliteľne aj 500 litrov) – aj v tomto prevedení sú k dispozícii všetky spomínané varianty kompresorov.

Technické špecifikácie

(*)Výkonnosť jednotky (množstvo nasávaného vzduchu) meraná podľa ISO 1217, Ed. 3, Annex C- posledné vydanie

(**) Rozmery v zátvorke sú uvádzané pre verziu s 500l vzdušníkom

Referenčné podmienky

 • Absolútny tlak na saní 1 bar (14,5psi).
 • Teplota nasávaného vzduchu 20ºC, 68ºF.
 • Relatívna vlhkosť vzduchu 0 %

2. GA 15 – 26 TM

Nové skrutkové vzduchové kompresory GA 15-26 so vstrekovaním oleja sú dostupné vo verziách 15 kW, 18 kW, 22 kW a 26 kW a jedná se o energeticky efektívne a spoľahlivé vzduchové kompresory pre pracovisko, ktoré minimalizujú celkové náklady na vlastníctvo.

Tieto vzduchové kompresory sú skonštruované tak, aby odolali najdrsnejším podmienkam prostredia a súčasne poskytovali tichú prevádzku s hladinami hluku v rozmedzí od 67 do 70 dB (A). Rada GA 15-26 je skonštruovaná a vyrábaná v súlade s požiadavkami noriem

ISO 9001, ISO 14001 a ISO 1217, takže sa jedná o spoľahlivé a bezproblémové vzduchové kompresory. Navyše sa tieto jednotky môžu pochváliť konštrukciou s krytom zlepšujúcim chladenie, ktorý zvyšuje účinnosť a výkonnosť. Jednotky GA 15-26 tiež využívajú riadiacu jednotku Elektronikon® novej generácie, ktorá ponúka veľký výber rôznych riadiacich a monitorovacích funkcií, ktoré umožňujú zvýšiť efektívnosť a spoľahlivosť kompresora.

V štandardnom prevedení sú tieto jednotky určené pre prevádzku v prostredí s okolitou teplotou 46 °C (115 °F) a sú dostupné ako samostatné kompresory (Pack) alebo spoločne s integrovaným sušičom (Full Feature).

Technické špecifikácie

(*) Merané pri referenčných podmienkach podľa ISO 1217 ,Ed 3,Annex C,1996  
absolútny nasávaný tlak 1 bar
relatívna vlhkosť vzduchu 0 %
teplota nasávaného vzduchu  20 °C
Hľadáte viac informácií ? Pozrite si brožúru produktov GA 5 - GA 11
Hľadáte viac informácií ? Pozrite si brožúru produktov GA 15 - 30

Potrebujete poradiť alebo máte otázky ? Neváhajte nás kontaktovať.

1. GA 37+ – GA 45+

Jednotky GA 37+ a GA 45+ sú jednostupňové skrutkové kompresory so vstrekovaním oleja poháňané elektromotorom. Kompresory sú chladené vzduchom alebo vodou.

Tieto kompresory sú riadené riadiacou jednotkou Elektronikon™ Touch. Riadiaca jednotka je nainštalovaná na pravom panely dvierok na prednej strane.

Elektrický rozvádzač obsahujúci spúšťač motora je umiestnený za týmto panelom. Kompresory sú uzavreté vo zvukotesnej skrini.

Existujú 2 verzie kompresora: Workplace Pack (bez integrovaného sušiča) a Workplace FullFeature (s integrovaným sušičom). Sušič odeberá vodu zo stlačeného vzduchu tým, že ho ochladí takmer na bod mrazu.

Dostupné rozšírenia:

 • Energy recovery – Výmenník pre využitie odpadového tepla
 • Prefilter Filter – do prostredia so zvýšenou prašnosťou
 • UD+ filter – Integrovaný filter stlačeného vzduchu
 • Tropical thermostat – Termostatický ventil proti vzniku kondenzácie
 • HAV FF – Zvýší prevádzkyschopnosť kompresora do 50°C
 • Foodgrade – Olej pre potravinársky priemysel
 • RXD oil – Syntetický olej 8 000h
 • Power duct fan – Prekoná vyššiu tlakovú stratu vo vzd. kompresore

Technické špecifikácie

(*)Výkonnosť jednotky (množstvo nasávaného vzduchu( meraná podľa ISO 1217, Ed. 3, Annew C- vydanie 4

Referenčné podmienky:  –  absolútny tlak na saní 1 bar (14,5 psi)

 • Teplota nasávaného vzduchu 20°C, 68°F

Výkonnosť (množstvo nasávaného vzduchu) je meraná za nasledujúcich prevádzkových tlakov:

 • Prevedenie 7,5 bar pri 7 bar(e).
 • Prevedenie 8,5 bar pri 8 bar(e).
 • Prevedenie 7,5 bar pri 7 bar(e).
 • Prevedenie 10 bar pri 9,5 bar(e).

2. GA 55+ – GA 90+

Stacionárny, vzduchom chladený, jednostupňový, skrutkový kompresor so vstrekovaním oleja. Kompresor je poháňaný vzduchom chladeným 3 fázovým IE4 Super Premium Efficiency elektrickým motorom.

Skrutkový element je spojený s elektromotorom priamo cez prírubu. Toto patentované riešenie nepotrebuje spojku, predné ložisko elektromotora je mazané chladeným olejom z kompresora, zadné ložisko je naplnené trvalou mazacou náplňou. Kompresor je zabudovaný v odhlučnenej karosérii.

Technické špecifikácie

(*)Výkonnosť jednotky (množstvo nasávaného vzduchu) meraná podľa ISO 1217, Ed. 4, 2009, Annex C- vydanie 4

Referenčné podmienky

 • Absolútny tlak na saní 1 bar (14,5psi).
 • Teplota nasávaného vzduchu 20ºC, 68ºF.

Výkonnosť (množstvo nasávaného vzduchu) je meraná za nasledujúcich prevádzkových tlakov:

 • prevedenie 7,5 bar pri 7 bar(e).
 • prevedenie 8,5 bar pri 8 bar(e).
 • prevedenie 10 bar pri 9,5 bar(e).
 • prevedenie 13 bar pri 12,5 bar(e).
Pozrite si brožúru produktov GA 30+ - 90/ GA 37-110 VSD+

Potrebujete poradiť alebo máte otázky ? Neváhajte nás kontaktovať.